Ako nadupať imunitu v nestabilnom období? Prechádzame do leta!

Možno sa to pri pohľade z okna nezdá, ale pomaličky sa blížime  do sezóny leta. Podľa čínskeho  kalendára nám leto začína už 6.mája. Samozrejme, že leto sa v tomto prípade neberie len ako páľava, kúpaliská a zmrzlina. Takéto vlastnosti má presne stred leta – kedy sa energia prejavila už aj na pozemskej úrovni a manifestuje sa v plnej sile.

Kto je ale vnímavejší, môže už od 6. mája pocítiť výraznú zmenu. Nebudem vravieť akú, len stačí ísť niekde na prechádzku do prírody.

Tak ako som už viac krát písal, táto energia nám môže maximálne pomôcť so zastavením šírenia vírusu. 

Momentálne sa však do 5.5. nachádzame v tzv. prechodovom období, ktoré je z pohľadu zdravia veľmi dôležité. Môžu sa vo vyššej miere  vyskytnúť rôzne chrípky a epidémie, preto je dobré si dať na to pozor.

Podľa tradície využívame tento čas na posilnenie princípu Zem. S ním sú spojené orgány slezina a žalúdok, ktoré je veľmi dobré v tomto období harmonizovať vhodnou stravou a doplnkami.

Vhodné potraviny na doplnenie sleziny a celkovo prvu Zem sú:

Potraviny s tropizmom k slezine:

ryža (všetky druhy – striedať), pšeno, polenta, pohanka, slzovka, jačmeň, ovos, pšenica, špalda, žito, fazuľka adzuki, cícer, hrach, kapusta, mrkva, brokolica, cesnak, petržlen, paštrnák, hláv.šalát, kaleráb, zeler – koreň, zeler stopkatý, kel, reďkovka, sladké zemiaky, zemiaky, hrozno, jablká, hovädzina, kačacina, kuracina, králik, jahňacina, úhor, lieskové orechy, gaštany, tekvicové semiačka, slnečnicové semiačka, šampióny, pečiarka, hliva, badyán, bobkový list, klinčeky, aníz, majoránka.

Vhodné je to taktiež nepreháňať so sladkým a potravu nejakým spôsobom upraviť- popariť, podusiť. Tento proces zaručí lepšie vstrebanie živín a energie do tela. 

Ďalším dôležitým úkonom je moxovanie (zahrievanie) veľmi dôležitého a veľkého bodu. Je to 36. bod na dráhe žalúdka, ktorým krásne harmonizujeme princíp Zeme, posilníme obličky, ukľudníme psychiku a pripravíme telo na prechod do ďalšej sezóny. Mojou skúsenosťou je, že ak niekto podstúpi túto 5 minútovú terapiu, v ďalšej sezóne sa bude cítiť lepšie a bude oproti ostatným ľuďom oveľa zdravší a menej náchylný na atak rôznych patogénov.

Zoberte moxu a nahrejte tento bod do červena 5- 10 minút. Môžete to v tomto období zopakovať aj viac krát. 

Lokalizácia v tomto článu (klik)

Ak chcete ísť hlbšie, pripravil som komplexný online kurz moxovania (klik). Ktorý je prístupný už navždy. Do 30.4 ešte bude za akciovú cenu, preto je dobré využiť to teraz. 

Odporúčam v tomto období taktiež zaradiť viac prechádzok do prírody, viac sa skoncentrovať do svojho stredu a využiť princípy popísané vyššie. Vhodné je taktiež cvičenie jógy alebo qi gongu- so zameraním na orgány Zeme. 

Pekný deň

Filip

Komentáre