Úzkosť, depresia a ťažoba? Ako z toho von.

Včera som dostal veľmi peknú odozvu na terapiu a vždy, keď niečo také čítam veľmi sa tomu teším a som vďačný, že môžem robiť to, čo robím:) Niekedy môže terapia skutočne vyzerať ako zázrak, ale pritom zázrak je len mechanizmus, ktorý zatiaľ nevieme opísať. Našťastie sa z pohľadu klasickej čínskej medicíny vieme pozrieť aj na vrstvy, ktoré bežne nevidieť a nedajú sa zistiť z bežných vyšetrení.

Ivetka mi napísala:

„ Ahoj Filipko,

neviem slovami dostatočne vyjadriť svoju vďaku za dnešnú pomoc, ktorú si mi poskytol. Vzhľadom na to, že dosť vnímam energie, cítila som ťarchu a ťažobu na hrudi veľmi zreteľne, zle sa mi dýchalo a celkovo som bola v nepohode, ale ja zatiaľ iba cítim, nevidím to , a tak som nevedela presne, o čo ide, preto som plánovala cez víkend porobiť nejaké veci so sebou. Nemyslím si však, že by som bola taká úspešná, ako si to dnes vyriešil ty, Bolo to úúúúúžasné . Ešte si len napichol palce, a už som pocítila úľavu, je to až neuveriteľné, pripadá mi to ako zázrak, že je to takto možné… Z celého srdca Ti veľmi veľmi ďakujem.“

Ak je človek citlivý a hlavne, ak s energiou trochu pracuje, zmeny môžu prísť veľmi rýchlo a niekedy až dramaticky. Avšak presne naopak, ak je človek unavený a uzamknutý len vo svojom fyzickom svete, pôjde to horšie a pomalšie.

Stavy úzkosti, depresie a ťažoby sa dajú istými postupmi pomerne jednoducho a veľmi účinne riešiť. Problém je ten, že v dnešnej dobe sme sa od tejto vrstvy diagnostiky odpojili. V najhorších prípadoch sa to rieši znova „cez úroveň tela“ a to liekmi na psychiku atď. – čiže človek nelieči ducha- a preto časom degraduje.

V klasickej čínskej medicíne existovalo mnoho postupov, ako „vyhnať zlých duchov z tela“, pretože sa verilo, že podobné nepríjemné stavy spôsobuje entita, ktorá na človeku parazituje. Dá sa povedať, že je to ako taký energetický kliešť:)

Čo je ale najlepšie, je to, že tieto „príšerky“ sa dajú cez pulzovú diagnostiku vycítiť a následne vyhnať. Môžem z mojej skúsenosti povedať, že je to v dnešnej dobe veľmi veľmi časté.

Preto by ste nikdy nemali zabúdať na správnu energetickú ochranu, pri ktorej veľmi pomáha napríklad qi gong, vydymovanie seba a priestoru, udržovanie sa v myšlienkovej a emočnej čistote atď.

Ciest je naozaj veľa.

Pekný deň

Komentáre