Tam kde vírusy končia, oheň a sucho začína. Ako sa pripraviť?

Keď začiatkom apríla zúrila panika a mnoho ľudí si myslelo, že v dnešný deň budeme všetci dýchať už len cez ventilátory, písal som o energii ohňa ktorá prichádza v máji. Oheň ničí chlad, teda aj vírusy a spôsobuje príjemné uvoľnenie, radosť, spontánnosť a inšpiráciu. Od dnes 21.5 s nami bude dávka ohňa výrazná a do polovice augusta sa príjemne prehrejeme. Je šanca, že leto bude v istých momentoch veľmi teplé. S teplom sa však spája v istých prípadoch aj sucho a zvýšené riziko pre šírenie zápalov, čo už nie je až taká sranda. Preto tak isto ako v prírode, potrebujeme vlahu aj v našom tele.

Strava by preto mala byť plná tekutín. Vyhýbať by sme sa mali suchému, vyprážanému, dlho pečenému jedlu, ktorý môže podporovať zápal v tele. Vyhľadávať treba dostatok kvalitných tekutín, piť menej kávy, zeleninu pariť a dusiť, z obilnín zaradiť najmä jačmeň a pšenicu (celé zrná). Ak ste absolvovali https://lifealchemy.sk/kurz-konstitucneho-stravovania/, tak iste viete ako na to. Vyberajte hlavne potraviny na doplnenie Yin, neutálnej až chladnej povahy s tropizmom k obličkám a srdcu.

Ak ste človek, ktorý má vysoký tlak, problémy s obličkami alebo srdcom, trpí nespavosťou, má návaly alebo  zápaly, tak si to prečítajte ešte raz:)

Filip

Komentáre