Prečo je apríl prelomový? Bude dobre, ale kedy?:)

Už viac krát som v minulosti písal, že energia vírusu sa spája s kvalitou chladu. Vírusom sa teda darí v zime. Takmer každá epidémia začína v zime a výrazne spomaľuje v teplých letných dňoch.

Čo sa v súvislosti s letom, ako záchranou – bežne nehovorí je to, že nie je leto ako leto. Nemyslím počasie, ale kvalitu energie, ktorá sa v danom roku s letom spája. Tento rok je pre vírusy a epidémie ako stvorený. Do polovice januára do polovice marca sme tu mali vplyv chladu, čo je vlastne pre šírenie vírusu ideálne. Od polovice marca do polovice mája sme v období vplyvu patogénu vetra.

Vietor je v čínskej medicíne považovaný za veľkého neprajníka, pretože sa spája so stresom a rýchlym pohybom. Okrem toho roznáša „stovku nemocí“. Dá sa teda predpokladať to, že momentálne je na Zemi zvýšený stres, ľudia sa nevedia upokojiť a nájsť trvalé riešenia. Nevieme sa ustáliť v názore, stále niečo meníme- a to je vietor.

Energia tohto roka nesie kvalitu kovu. Kov prináša tvrdosť, striktnosť, obmedzenia a regulácie. Navyše dosť oslabuje pľúca.

Tento vírus je ako z knižky, rozvíjal sa v energii chladu, prináša stres a nepokoj v energii vetra a útočí hlavne na pľúca.

A čo teda ten apríl?

V apríli sa všetko znásobuje. Je to jediný mesiac v roku, ktorý najsilnejšie znásobuje kvalitu kovu. Tak ako v obmedzení, tak aj v oslabení pľúc. Pľúca teraz treba naozaj podporiť. Ako? Cez správnu stravu, dychové techniky a bylinky. Všetko som zhrnul vo videách.

Ja osobne veľmi rád používam liečivé huby ako napríklad reishi, cordyceps, či coriolus. Tieto huby silne aktivujú imunitný systém a taktiež podporujú pľúca. Reishi je na dušnosť, upokojuje psychiku a zlepšuje spánok. Cordyceps viac prehrieva a spevňuje imunitu- obrannú vrstvu proti patogénom. Coriolus je likvidátor všetkého, čo v tele nemá čo robiť. Navyše podporuje slezinu a odstraňuje vlhkosť. Momentálne ich mám ešte zopár na sklade, neviem však dokedy (klik)

Osobne si myslím, že situácia sa zlepší v polovici mája. Máj lásky čas- prinesie teplo a oheň. Od 21.5 sa tento oheň znásobí a až do polovice augusta príde opak chladu – telo a uvoľnenie. Ľudia sa viac uvoľnia a upokoja.

Prajem veľa pokoja a zdravia. Skutočne, nejde o taký problém, aký vidíte v médiách.

Ale tomu už veriť môžete, alebo nie:)

Pekný dni

Filip

Komentáre