Kvantový rožok:) Ceska k osvieteniu?

Ak si čítate tento príspevok, tak Vás pravdepodobne zaujímajú podobné veci ako mňa. Mohli ste si preto všimnúť, že sa v poslednej dobre veľmi rozmohli slovká ako „kvantová fyzika“, „kvantovanie“, „kvantová terapia“, „kvantová liečba“ . Mám pocit, že onedlho prídem do obchodu a bude tam stáť jeden špeciálny pult s 3x vyššími cenami. Bude sa tam dať kúpiť  „kvantový rožok, kvantové mlieko, poprípade vykvantovaná kapusta.:)

Takéto potraviny by som samozrejme neodmietol – pretože ma môžu posunúť „ĎALEJ“  ale mám silný pocit, že snahou je zabaliť úplne obyčajné veci, do krásneho obalu.

Posledné, čo by som chcel je týmto odsúdiť alebo uraziť, nejakého „kvantera“. Len je zaujímavé pozorovať, že bežné, základné a tisícročia popísané princípy, sa dajú znovuobjaviť, pod rúškom takého slovka:)

Kvantová fyzika priniesla mnoho nových objavov a myslím, že je zatiaľ z pohľadu toho, čo môže popísať myseľ, najďalej. Stále je to však extrémne málo, pretože strácame čas overovaním a nie praktizovaním. Myseľ môže overovať tisícročia, ale ten kto začne dôverovať, ju prebehne za týždeň.

Myseľ je brzda. Preto sa všetky staré texty písali v metaforách, nie štúdiách. Ak budete dôverovať vnútornému hlasu, pocitu, zavedie vás cez rôzne cesty k vášmu cieľu, ktorým je – samotná cesta.

Predstavte si, že svojím osudom sa podobáte vlnke vo veľkom oceáne. Vlnka sa začne vynárať, naberať na sile, slabnúť, až raz zmizne. V strede života, sa tá vlnka chcela na svojej ceste posunúť, chcela byť osvietená. Zaplatila si rôzne kurzy a začala sa formovať, ako krásna pravidelná vlna. Druhé vlny ju obdivovali a učili sa od nej.

Jedného dňa, však krásna vlna narazila na pobrežie. Rozbila sa o skaly a nezostalo z jej krásy nič. Obzrela sa za seba, a videla iné krásne vlny, ktoré roba tú istú vec. Formujú sa a sú pyšné. Celý čas hľadajú oceán a nakoniec zistia,  že ním vždy boli. „Je to v poriadku“ povedala si.  Zistia, že je jedno či boli pekné a či škaredé, veľké, alebo malé. Či sa zrodili, alebo nie. Zistia, že oceán má HĹBKU, a nie VÝZNAM. Môže nám to byť naozaj všetko jedno? Všetko je naozaj, iba jednoJ

Pekný deň

Filip

Komentáre