Čo sa udeje ak ťa zavrú na dlhú dobu samého doma? Transformácia, či utrpenie?

Momentálna situácia mi pripomína to, ako vo všetkom zlom klíči dobro, aj keď sa to tak nemusí na prvý pohľad zdať.

Mnoho ľudí na svete bolo, alebo je zavretých doma. To, či je táto situácia na tento krok obmedzenia vhodná, je už iná téma. Povedzme, že to berieme tak ako to je, a zavrú Vás na niekoľko týždňov doma.

V istých taoistických školách sa pristupovalo k nasledovnej praxi. Adepta (často dieťa), zatvárali na istý časový úsek do tmavej miestnosti, kde musel bez pohnutia stáť alebo sedieť. Denne okolo 4 – 6 hodín.  Pri tejto technike „otužovania“ sa podmienky postupne sťažovali, človeka často zväzovali. Kľúčom je dostať sa do stavu, kedy môžete bez pohnutia sedieť uvoľnene a v kľude niekoľko hodín.

Pri takejto, na prvý pohľad drsnej praxi, sa vytvára obrovský impulz na to, aby sa naše najhlbšie, najhnusnejšie a surové emócie a myšlienky dostali na povrch. Ide o starú, často generáciami nahromadenú karmu a turbulentnú energiu.

Ak človeka obmedzíte, trpí. Nič však nečistí lepšie, ako vedomé utrpenie v tejto forme. Ide hlavne cez vedomé skrotenie pudovej a veľmi hlbokej zložky v nás. Pokiaľ sa toto podarí – často to trvá aj 7 rokov, tak človek kompletne očistí 9 predchádzajúcich a nasledujúcich generácií. Pre potomkov to znamená dokonalé zdravie a šťastný osud. Praktik sa dostane na ohromne vysokú energetickú úroveň a môže pracovať s tým, čo sa bežnému človeku ani nesníva. Jeho prínos svetu je nesmierny.

Toto je však príklad toho, keď sa to deje vedome. Ak sa to deje nevedome, a človek prechádza pri obmedzení pohybu týmto procesom, vzniká hnev, frustrácia, agresivita domáce násilie. Vždy treba myslieť na to, že všetko to, čo ste potlačili, začne vychádzať von. Čím je obmedzenie väčšie, tým nárazovejšie.

Preto ak ste dočítali tento článok, podvedome už vždy budete vedieť, že to čo vo Vás jedná agresívne, smutne, depresívne, je len vaša stará potlačená negatívna energia. Netreba jej preto venovať veľa pozornosti. Treba ju precítiť a príbeh okolo nej nerozvíjať. Všetko prirodzene prejde a presvetlí sa. Treba len vydržať. Postoj je najdôležitejší.

Pekný deň

Filip

Komentáre