Cenná informácia z I-ťing: Aké je hlboké posolstvo budúceho roku Vodného Zajaca?

Môže sa to zdať niekomu zvláštne, ale ako každý z nás, aj nový rok má svoj deň narodenia. Deň narodenia určuje našu osobnosť, našu podstatu a identitu. Deň je veľmi dôležitý. V tradičnom BaZi (čínskej astrológii) sa deň berie ako referenčný bod, od ktorého sa vypočítava mnoho vecí.

Deň narodenia roku, určuje jeho hlbšiu povahu. Jeho hlbší zmysel.

Rok Vodného Zajaca sa narodí 4.2.2023. Odvtedy nás bude táto energia ovplyvňovať, pomáhať nám, alebo nám dávať do životov prekážky. Prekážky dáva vtedy, keď sa s ním odmietame prepojiť a pochopiť jeho posolstvo.

Ak chcete pochopiť niečo naozaj hlboko, pozrite sa na hexagram, ktorý to vystihuje. Cez 64 hexagramov vieme popísať každý jav v našej realite. Možno ste počuli o slovku I Ching, alebo I – ťing.

Deň narodenia nového roku ovplyvňuje hexagram 43 –  Rozhodnosť. Každý budeme stáť pred rozhodnutím, či sa nechá unášať ilúziou túžob, fantázií, obetí, vinníkov a strachu, alebo sa dotkne skutočnej podstaty aj napriek istému nepohodliu, ktorý sa s tým nevyhnutne spája.

Ďalší význam tohto hexagramu je rozlúčenie, alebo oddelenie. Oddeliť potrebujeme Jang, od Yin, čisté od nečistého a následne ich na základe atribútov sily a harmónie spojiť. Čaká nás zaujímavý rok!

Z taoistického pohľadu znamená oddelenie paradoxne silu harmonickú, ktorá oddeľuje silou, ale bez násilia. Kto upadne do nástrah násilia, pokoj a úspech iste nenájde.

Ak budeme schopný veci menej posudzovať, komentovať, holdovať túžbam, alkoholu, sexu a strácať čas politikou, Pôvodný Duch sa môže navrátiť. A to je veľká vec!

Prajem v tom veľa šťastia:)

Komentáre