Ako v tomto období upokojiť srdiečko a psychiku?

Už je to niekoľko rokov, čo ma očarili účinky liečivých húb. Niekedy keď som mal viac času,  som ich chodil aj zbierať, vyrábal tinktúry, odvary a používal na sebe a na svojich blízkych. Imunostimulačné a protinádorové účinky týchto húb sú už v dnešnej dobe veľmi známe, ale je veľmi zaujímavé, že ich mnoho ľudí nepozná.

Slniečko nám v týchto  dňoch pečie na hlávky a z pohľadu čínskej astrológie je mesiacom koňa, ktorý na úrovni orgánov reprezentuje srdce.  Srdce je zhmotnením prvku oheň, preto je veľmi vhodné jeho činnosť upokojiť. Z liečivých húb vieme na podporu srdca vybrať viac druhov, ale dnes by som chcel trochu napísať o jednej z najznámejších a to Reishi.

Reishi má z pohľadu čínskej medicíny neutrálnu povahu, takže Vás veľmi neprehreje. Je to pekný harmonizátor a jej vzťah je hlavne (okrem iných),  aj k orgánu srdce, ktoré vie upokojiť a taktiež stíšiť ducha (uvoľniť psychické napätie).

Reishi (Ganoderma) má domovinu v Ázii, kde je nazývaná tiež „božská huba nesmrteľnosti“. Je pevnou súčasťou tradičnej čínskej medicíny, ktorá ju využíva viac než 4000 rokov. Reishi (Ganoderma) je zmieňovaná aj v základnom diele čínskej medicíny, vo Vnútornom kánone Žltého cisára. Bola vtedy natoľko vzácna, že bola určená len pre cisára a jeho rodinu. A nebola využívaná len v čínskej medicíne, ale taktiež ako mocný talizman pre šťastie a ochranu pred všetkým zlým. Mnísi v taoistických kláštoroch užívali Reishi (Ganoderma) pred meditáciami, pre jej schopnosť upokojovať dušu Shen. Pre jej schopnosť regenerovať funkcie organizmu a aktivizovať ho ju užívajú ruskí kozmonauti alebo šerpovia vo vysokých nadmorských výškach Himalájí.

 Reishi dokáže aktivizovať imunitné reakcie organizmu, prispieva k udržaniu zdravej funkcie obehového systému. Zároveň pomáha v znížení cholesterolu prírodnou cestou.

Ak by ste ju chceli vyskúšať, tak na sklade mám ešte pár kúskov s tým, že je momentálne znížená cena z 28,90 na 26,80  a poštovným zadarmo.

Jeden balíček vydrží cca na mesiac a užíva sa na lačno.

Objednať môžete tu:

Prajem pekné, letné a pokojné dni:)

Komentáre