Aká bude jeseň a prečo sa nebáť druhej vlny

Začiatkom augusta sme sa energeticky preklopili do obdobia jesene. Každé ročné obdobie vždy začína energetickou zmenou a následne na jej vrchole, sa preklopí aj do fyzického prejavu- napríklad v počasí. Z tohto dôvodu je jasné, že riešiť jesenné zdravotné problémy vtedy keď jeseň už skutočne začne, je neskoro.

Jeseň so sebou vždy prináša kvalitu sucha. V potrave by preto nemalo chýbať dostatok vlahy. Zeleninu a ovocie treba podusiť a obilniny namáčať. Z nápojov určite nie sú vhodné tie ľadové a veľmi sýtené, pretože kvalita chladu už klope na dvere. Na tekutiny treba myslieť hlavne do konca augusta, kedy nám k suchu môže pomôcť aj slniečko a nejaký ten teplý deň.

Od septembra však tento rok príde na návštevu vlhko. V tomto prípade sa sucho a vlhko trochu vyrovnajú, čo je fajn. Môžeme však očakávať viac zrážok a v prípade stravy sa treba vyhýbať zahlieňujúcim „fajnotám“ , ako biela múka, mliečne studené produkty, či cukor. Naopak treba zaradiť viac hokaida, či slzovky.

Z vitálnych húb odporúčam coriolus (ako čističku vírusov a baktérií), prípade cordyceps, alebo reishi. Tieto huby sú parádna prevencia a taktiež príjemne harmonizujú psychiku.

Do konca augusta môžeme ešte podliehať stresu a zvýšenej citlivosti – aj na informácie zo šírenia sa strachovírusu 🙂 Obdobie vlhka však prinesie viac stability a pokoja. Je pravda, že vírusy ako také sa príchodom chladnejších dní šíria viac. Ale tak tomu bolo vždy. V ľuďoch bude oproti búrlivej jari viac stability a pokoja. Mnoho otázok sa už vyriešilo a ľudia už na mediálne nezmysly len tak emočne neskočia. Hlavne nie človek, ktorý číta tento článok:)

Prevencia je však vždy dôležitá, ale to je každú jeseň. Jeseň patrí k fáze kovu, fáze ukončenia a uzatvárania záležitostí. Preto s pokojom uzavrime túto korona kampaň a s pokojom si žime ďalej. Ak príde čokoľvek, reagujme na to s pokojom a nenechajme sa stiahnuť emóciami.

Choroby a vírusy budú mutovať a budú tu v takej či onakej forme vždy. Záleží len od nás. Osobne som bol vo veľmi blízkom kontakte s ľuďmi ktorí mali nesmierne bolesti a vo veľkých horúčkach sa len triasli. Nikdy som neochorel ani náznakom. Dokonca ani bez rúška:) Jeden z mojich učiteľov mi raz povedal, že nie je možné, aby človek so silnou obrannou energiou – imunitou, ochorel. Bol to zrovna doktor.  Ochorie len človek so slabšou obranou. Slabšiu obranu však vytvára aj stres. Preto zahoďte telku a choďte radšej  do prírody.

Prajem peknú jeseň 🙂

Filip

Komentáre