Ak sa chcete vyliečiť, učte sa od najzdravších – od detí

Malé deti sú všeobecne známe tým, že ich imunita je veľmi dobrá. Ak sa vyskytne nejaký problém, telo okamžite zareaguje a rýchlo to vyrieši. Telá detí sú v podstate nové, veľmi silné a čisté. Sú nezaťažené toxínmi (ak ich neprebrali od mami v tehotenstve) a imunita – aj napriek jej sústavnému budovaniu silnie a funguje parádne.

Silné a čisté telo však môže dosiahnuť každý. Správna strava, pohyb, očista základných orgánov sú jednoduchšie, ako by sa zdali. Existuje však jeden aspekt, ktorý tomu bráni a to je myseľ. Deti majú tento aspekt už od prírody nastavený tak, aby sa zo všetkého vyliečili v čo najkratšom možnom čase.

Ako to je možné? Deti žijú pre tento moment a z každého okamihu sa tešia! Ich myseľ nie je zaseknutá v predstavách o zdraví. Ak majú napríklad teplotu, tak sú schopné sa naháňať a hrať. Netrápi ich predstava toho čo bude, netrápi ich ako sa budú cítiť zajtra a čo sa môže a nemôže stať. Radosť je pre nich dôležitejšia ako problém a preto zdravie vyhráva. Imunita funguje najlepšie vtedy, keď je človek nezaťažený myšlienkami a predstavami.

Mladý človek si predstavuje budúcnosť. Starý človek ľutuje minulosť. Obaja preto trpia a všetko funguje horšie, ako by mohlo.

Príroda nám však dala návod ako na to. Všímajme si tých, ktorí sú najzdravší a niečo sa od nich naučme. Minimálne im to nekazme. Buďme detinskí. 🙂

Ak sa nebudete chcieť nikým stať, nič nebudete chcieť dosiahnuť, vnútorne prijmete veci tak ako sú a na základe toho budete konať – vyzdraviete.

Mohlo by sa zdať, že to je veľmi ťažké. Ak si neviete rady ako na to, nájdite majstrov –  choďte sa opýtať svojich detí, vnúčat, alebo pravnúčat.  

Pekný deň

Komentáre